Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана

Луганчане проехались с фотоаппаратом по "жадановсикм" местам. Фото: tisk.org.ua

Луганчане проехались с фотоаппаратом по "жадановсикм" местам. Фото: tisk.org.ua

Люди города
10 мая 2012 13:15

Инициатором проекта и его руководителем выступил известный луганский арт-деятель Алексей Бида - вместе с группой фотографов он  исследовал окрестности Старобельска, ставшего прообразом места, в котором разворачиваются действия романа Сергея Жадана "Ворошиловград".

Как сообщает "Давление света", экспедиторам удалось отыскать целый ряд объектов, ставших культурными артефактами для ценителей современной украинской литературы.

Сама экспедиция, прошла в рамках Фестиваля современного искусства "АРОТОДРОМ". Предполагается, что  фотоснимки будут использованы европейскими художниками для создания комикса по мотивам романа "Ворошиловград".

ЧИТАЙТЕ: Луганск превратится в "жадановский"  "Ворошиловград.

"Заправка знаходилась метрів за сто від траси, що тяглась у північному напрямку. Внизу кілометрів за два звідси, в теплій долині лежало містечко… На найвищій горі, що висіла над містом, стриміла телевізійна вежа, помітна з будь-якого місця в долині. А вже поруч із вежею на сусідньому пагорбі стояла автозаправка. Збудували її десь у сімдесятих. Тоді в місті з’явилася нафтобаза… Сама заправка виглядала не кращім чином – чотири старі бензоколонки, будка з касовим апаратом, порожня щогла…"

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото
Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 1

"На воротах було написано "Вхід заборонено". Проте самі ворота були відчинені… Доріжка вела до одноповерхового  приміщення, в якому, очевидно, і знаходився пульт керування, чи що там є на телевежах. Сама вежа стояла віддалік, обсаджена квітами та обплетена колючим дротом."

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 2

"Площа нагадувала басейн, з якого випустили воду. Крізь вибілені дощами кам’яні плити проростала трава, все це ставало схожим на футбольне поле."

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 3

"Внизу, відразу за мостом, починалась липова алея, дерева тяглись уздовж траси, сонце било крізь листя й засліплювало… Ліворуч від дороги відходила дамба, збудована тут на випадок повені."

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 4
Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 5

"На вулицях було порожньо. Сонце, ніби течією, повільно відносило на захід. Воно рухалось над кварталами, від чого повітря ставало густим і теплим, і світло по ньому осідало, як річковий мул. Була це стара частина міста, будинки стояли тут одно- або двоповерхові, з червоної потрісканої цегли. Хідники були всуціль засипані піском, на подвір’ях пробивалась зелень, так наче місто спорожніло й заростало тепер травою та деревами. Зелень забивала собою всі шпарки й тяглася в повітря легко й наполегливо."

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 6

"Парк був напроти… Алеї були сонячні і порожні, за деревами виднілись атракціони, гойдалки, крізь які пробивались молоді дерева, дитячій майданчик, з пісочниць якого рвалась угору трава, будки, в яких раніше продавались квитки і в яких тепер тепло туркотіли сонні голуби й ховались вуличні пси."

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 7
Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 8

"Бар, як виявилось, і досі працював… Було це доволі просторе приміщення, наскрізь пропахле нікотином. Стіни були обшиті деревом, вікна завішані важким шторами, в багатьох місцях пробитими недопалками та обмащеними губною помадою."

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 9

"Директор лікувався в старому, побитому часом санаторії… Санаторій оточений був рідким лісом, навколо тяглися соляні болота, в яких плавали хворі ображені й упосліджені."

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 10

"Був це, очевидно, колишній піонерський табір, віддалік виднілися старі металеві будинки… Праворуч знаходився майданчик із якимось облізлим піонерським монументом, за ним високо стояли сосни…"

Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 11
Арт-экспедиция "Ворошиловград": создана карта мест из известного романа Сергея Жадана фото 12
Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях